[آر اس اس] [آرشیو]
 اتمام حجت رئیس کل بانک مرکزی با بانک ها
به گزارش ایرنا ، ولی الله سیف در حاشیه بیست و هشتمین همایش بانکداری اسلامی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بانک مرکزی همه پیش بینی ها را برای رفع موانع رعایت نرخ سود داشته است.

 دسته چک ها رنگ بندی می شوند، تغییر در قانون اخذ دسته چک
به گزارش مشرق، محمدعلی پورمختار عضو کمیسیون قضایی‌ و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سالانه میلیون‌ها چک برگشت می‌خورد، اظهار داشت: سالانه هزاران پرونده دعوا مربوط به صدور چک بلامحل در دادگاه‌های کشور مطرح می‌شود.

 افزایش قیمت طلا و سکه و ارز در بازار
افزایش قیمت طلا و سکه و ارز در بازار این روزها توجه بسیاری از سرمایه‌گذاران خُرد را به خود جلب کرده است.

 صعود ایران در رتبه اعتباری، رتبه اعتباری و گروه ریسک کشوری
تصمیم جدید گروه «بریکس» در مورد بهبود رتبه اعتباری ایران، قدرت چانه‌زنی مذاکره‌کنندگان ایرانی با سازمان همکاری‌های اقتصادی و توسعه (OECD) را تقویت کرد.

 کاهش نرخ دلار و کاهش 8 هزار تومانی سکه طرح جدید
علیرغم اعلام بانک مرکزی برای حذف ارز مبادلاتی از سفرهای خارجی، دلار امروز با کاهش مواجه بود و به ۳۸۹۸ تومان رسید. همچنین نرخ سکه تمام بهار آزادی طرح جدید نیز ۸ هزار تومان کاهش یافت.

 نفت خام سبک ایران ۵۱ دلاری شد
به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز؛ به نقل از وزارت نفت، پیش بینی رسیدن طوفان «هاروی» به منطقه خلیج مکزیک در اواخر هفته گذشته سبب افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی شد

 عوامل عمده در تعیین نرخ ارز
فارغ از استفاده ابزاری از پول در تعيين قيمت كالا و خدمات تجارت بين‌المللی، ساليان درازی است كه معاملات خود پول (ارز) بازاری مستقل و هيجان‌برانگيز برای خود دست و پا كرده است.

 بررسي وضعيت كارت اعتباری در ايران
آن‌طور كه در دائره‌المعارف‌هاي بريتانيكا و انكارتا آمده است، استفاده از اين نوع كارت براي انجام نقل و انتقال پول ابتدا در دهه 1920 و در كشور آمريكا رواج يافت.